Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

MMS
on 2023-02-06
14:28:54
 Re: Magyarok és a Commodore Plus/4 blog

Köszi, remek olvasmány volt!
Annak idején szakközepes koromban Pigmy-vel leveleztem egy keveset, és elég részletesen leírta nekem, miképp csinál meg egy konverziót, hogyan csinálta meg a Tass Times-ban raszterből az egeret, miképp működik a FRQ konvertere és hasonlók. Bár a gépi kód valamilyen szintű ismeretét már elsajátítottam, elég gyorsan lejött, hogy ez egy teljesen másik szint, amiről olvasok happy
Pigmy nagyon rendes volt velem, és elárasztott a friss konvertjeivel, amiért a mai napig nagyon hálás vagyok, pláne mivel cserébe nem sokat tudtam nyújtani, csak újabb kérdéseket, csereprogramok vagy C64 game-k nem nagyon érdekelték, ki tudja miért grin
Sajnos a sok költözés alatt ezek a levelek elvesztek, pedig sokáig kincsként őriztem ezeket és sokszor vissza is olvastam ezeket. (manapság már kifejezetten érdekes lenne ezeket a leveleket elolvasni, igaz akkor is csak a szerző határozott engedélye után lenne lehetséges).
Ki gondolta volna, hogy ezek a gépek és ezek a levelek bármilyen érdeklődést is kiválthatnak 30 évvel később.

 Re: Magyarok és a Commodore Plus/4 blog

It was a pretty good read, a lot of nice memories came back.
When I was a kid in the secondary school, I wrote to Pigmy a letter (based on a text in his util prg), and for a short time he became my pen-friend. He game me a thourough explanation, how he does a conversion, how he made from raster the software mouse in Tass Times, or how the FRQ SID music converter worked. Although at that time I already did a little machine code programming, I quickly realized he is on a really different level happy
He was really kind with me, send his latest his latest conversions, though I could not offer anything in exchange. Due to some reasons he was not interested in game swapping or C64 games happy
for a long time I kept these letters from Pigmy as treasures ("my precious!"), but after several relocations they were lost. It could be a very interesting read nowadays (certainly only after the witer of the letters may agree with that).
Who could imagine these letters could have any relevance after 30 years happy



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024