Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

BSZ
on 2022-02-23
15:20:03
 Re: SID-Card, 6th. batch

Fejlemények: tegnap megkaptam a következő adagot, a felét készre is szereltem 8580-as SID-hez:



Az összeszereltek egy gyors teszten végig is mentek, de még majd kapnak egy alaposabb "járatást". De eddig minden remek! happy A napokban küldöm a levelet a listámon sorban következőknek a szokásos kérdésekkel. (Például azzal, hogy milyen SID-es verziót szeretnének. Remélem az előre elkészített 8580-as példányok közül nem kell átalakítanom egyet sem! grin De írom többedszer is: az ajánlott az "új" SID, a 8580 típusszámú!)

@Chronos: a topikban fent látható "készülékházból" szerintem nem lesz .stl, de ez persze senki kedvét ne szegje, ha valaki érez magában indíttatást, nyugodtan csinálhat! wink

 Re: SID-Card, 6th. batch

Developments: I received the next pack yesterday, half of those have been completed for SID 8580:



Those assembled also went through a quick test, but will get a more thorough "run". But so far everything is great! happy In the next few days, I'll send emails to those on my list with the regular questions. (For example, what SID version they want. I hope I don't have to convert any of the pre-built 8580 copies! grin However, I'll say this for the thousandth time: the "new" SID, type 8580, is recommended!)

@Chronos: I don't think there will be an .STL for the "device housing" mention above in this topics, but of course don't be discouraged, if you feel motivated, feel free to do so! wink



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024