Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

TLC
on 2007-04-17
09:56:57
 Re: ide64 - i dreaming about the plus4 version

MasK: Hát ja, valóban... a nagyobb tokokhoz drága a NYÁK... de TQFP-vel határesetben (pláne ha az ember az I/O lábakat "jól" osztja le a tokon) azért el lehet lenni olcsóbban is... A C64-es kártya árát még nem ismerem, amikor utoljára néztem, még csak a prototípust harangozták be. Franc tudja, nekem érdekes volt... biztosan sose' lesz az FPGA ideális otthoni buheráláshoz, már ameddig ilyen technika kell hozzá... másik oldalról, ahogy nézem, egyre többen vállalnak NYÁK-gyártást profin, kis szériában; olyan céget is találsz, aki beültet mondjuk BGA-kat is, s mindezt egyre olcsóbban... sz'al talán ennek is eljön egyszer az ideje... Pár éve azt sem hittem volna, hogy olyan szinten olcsó lesz egy FPGA-s starter kit, hogy saját zsebből be merjek vállalni egyet... pláne még fejlesztőeszközt is kapok hozzá... ingyen... Linuxra.... :-D Mint megoldás pedig tuti, hogy ennél "kompatibilisebbet" nem lehet csinálni semmilyen programozható eszközzel... A mikrokontrolleres programozós megoldás (mint külső drive) bár nagyon jóra ki lehetne hegyezni, ebből a szempontból folyamatos szívás, foltozgatás, buhera... stb...

Chronos: no ja, bár nekem leginkább azért nem "kellene" az LCD, mert többre értékelnék egy jó DOS-t, no meg egy jó fájlkezelőt (olyat pl. mint az IDE64 rom-jában levő, csak nem IDE64-specifikust...) amivel lehet a diszken navigálni. Leginkább azt "szeretném" egyébként egy ilyen kütyütől, ha valamilyen szinten tudna 1541-es gyorstöltőket "emulálni" (csak ez a technikát ismerve elég nyögvenyelős... mert a mikrokontroller architektúrája nagyon "más", ahhoz ellenben nem "elég gyors", hogy triviálisan lehessen vele 1541-et emulálni... valameddig persze el lehetne (és jó is volna) jutni vele).



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024