Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

bszggg
on 2024-03-22
21:10:01
 Re: Mouse Extension v1.0

@Litwr

Kipróbáltam a yape-ben és a plus4emu-ban, és billentyűzet módban működik
Próbálom a vice_GTK-ban, de csak a mutató mozgatása működik, a kattintások nem. (space és enter)

A yape csak a regisztereket emulálja. szóval elvileg nem megy vele a serial mode. (de legalább nem lebegnek a bitek)
A többi emu-ról nem tudok

A Vice_GTK írt néhány acia emu dolgot, és tartalmaz néhány inputot is hozzá,
PC-mre tettem és telepítettem egy soros portot, és bedugtam egy rs232-es egeret, .. működik a windows-al, Majd töröltem az egeret, hogy felszabadítsam a portot az emulációhoz.. de a Vice nem csatlakozott hozzá. sok lehetőséget kipróbáltam..

Talán jobb lehetőségek kipróbálni a sid card 1351 egér emulációt. A Vice-nek van egy "joystick port emuláció engedélyezése" a SID kártya szekciójában, de nem tudom, mit csinál.
Meg ki lehet választani amiga egeret is, és akkor meg JOY portra szemetel mindenféle bájtot..
------------------
@MMS
(Post-olás után utólag tudod szerkeszteni a sajátod (post feletti "EDIT" felirat), és ott tudsz betenni fordítást.. google translator, vagy ilyesmi)

"Jegyzettömb+4" Soha nem láttam, kicsit több mint jó. boldog Ez működhet egérrel.

Ez a játék jó ötlet.. sok munka van még.. és meg kell vizsgálni a legjobb tömbkezelést alapvetően.
Próbálkoztam valami megoldással, de nem találtam rá a tökéletes megoldást.
Lehet, hogy array.foreach() metódust kell írni az assembly-ben, és utána elég gyorsan lehet fejleszteni az alapban.
Kipróbáltam a cbm-3-5-basic-compiler-t, de lefagyott az alapkódomból. És Austro.. megoldás nem volt elég gyors a blokkok mozgatásához a char mód a képernyőn.



 Re: Mouse Extension v1.0

@Litwr
I try in yape and plus4emu ant it works with keyboard mode
I try in vice_GTK, but it works just the pointer move not the clicks with keyboard mode

The yape emulates just the registers. sor it won't work with it.
Another emus.. I don't know.

The vice_GTK wrote some acia emu, and contains some inputs too,
I put and install a serial port to my PC, and plug an rs232 mouse, works with the windows, after I delete the mouse to free the port to emulate.. but the vice doesn't grab. I tried a lot of options..

Maybe better options to try the sid card 1351 mouse emulate. Vice has an "Enable joystick port emulation" in tge SID card section, but I don't know, what does it.
-----------------
@MMS
"sorry I always forget how to make dual language posts" after you post, You can edit it.. There are..

"Notepad+4" I have never see it, bit it is more than good. happy And it can be work with mouse.

That game is good idea.. there are a lot of work.. and need to investigate the best array handling is basic.
I try some solution, but I don't found the perfect solution for it.
Maybe need to write array.foreach() method in assembly, and after it possible to develop fast enough in basic.
I tried cbm-3-5-basic-compiler but it freezed from my basic code.. And Austro.. solution wasn't enough fast to move blocks is char mode in the screen.



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024