Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

HiFi of TLT
on 2023-06-18
09:49:39
 Re: Looking for specific 16k ram expansion cartridge

Helló,helló Újra Itt vagyok..... MCes: Végre ismét JÓL beszóltál a JOY és TAPE vezérlés híbájairól,és persze az ESD védelemről! Ezt UGATOM már vagy 30-harminc éve!!! Az 1996-ban tervezett SID kártyánál (BSZ of NST-HiFi of TLT) ép ezért volt a vonal szétválasztás és persze erősítés is. Ezúttal KÖSZÖNÖM,ismét,BSZ-nek a segítséget! Persze hozzá terveztem a 12V-9V-os IC-s kapcsolóüzemű tápot a különböző SID-IC-hez és az órajel generátort,két oldalas nyákot! MMS: így IGAZ,a hűtőbordák csak javítják a chip belső hőmérsékletét,főleg a C16-ban a TED-CPU-hoz,a C117-ben úgy szinten! A PLUS/4-nél a TED már egy fém árnyékoló ill. hűtésre is alkalmas kalitkában van. 45 év után (2020-07-17) mentem nyugdíjban a félvezető és elektromos iparból (Egyesült-IZZÓ-TUNGSRAM-MEV-VISHAY-STANLEY-BOSCH)! MI még a '70-es évek végén a PIPIS-hegyen (Gyöngyös-TUNGSRAM) növesztettük a germánium egykristályt a laborban a diódák és tranzisztorok készítéséhez (OA-AC-AF-AD-diódák és tranzisztorok). Egyik félvezető sem szereti a nagy hőfokokat,hísz megváltozhat a kristályszerkezetük (NANO-technilógia!). DE én is azt javasolom (nem egy pár C16-C117-et átalakítottam 64K-RAM-mal), hogy az eredeti nyákon kell megvalósítani (persze IC foglalatban). Ha valakinek kellene 64k-RAM,szívesen adok ,van még néhány a tarsolyomban. Üdv.: HiFi of TLT



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024