Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

Hifi
on 2020-10-13
11:31:59
 Re: Another dead C16

Hi marcos64! Helló,helló Újra Itt vagyok...... Hmmm.......Először is 33éve vagyok a Plus4 szervízes gyakorlatban (45éve a félvezető és elektronikai-electromechanikai iparban!), DE még nem találtam TLT IC meghibásodással a C16-Cplus4 világban ,talán szerencsém volt. DE ezen félvezetők a kimeneti túlterheléstől vagy rövidzártól mentek CSAK tönkre! Ha már az IC-k felvértezted IC foglalatokkal és ÚJ iC-kel ,vajon mit mondhatnék??? Ilyenkor már a szervizes gyakorlatban egy MŰKÖDŐ C16-Cplus4 gépben KELL a hibásnak vélt félvezetőket LETESZTELNI!!! Nálam a C116,Plus4-2db és CRASH-Plus4-256Kbytes gépek (a CRASH-Plus4 felbővített gép a "védett" ,"feltörhetetlen" programokhoz kellett a SID zenék és COOL képek megszerzésére és IC tesztelésére! );ezen gépek immár 30-33éve MŰKÖDNEK! NEM kellett sem az ellenállásokat ,kondenzátorokat ( 25 ill. 50V feszültségesek) kicserélni! Sajnos ezeknél CPU (30év-HŰTŐBORDÁS) , illetve TED IC-k lettek cserélve! A CPlus4 POWER tápegység egy más NAGY probléma (rossz "mérnöki" tervezés ;teljesítmény aláméretezés) majd később. Ha valakit érdekel ,SOK plussy ment ettől tönkre!!! Ha a közelben nincs C16 tulajdonos (Spanyolországban nem nagyon árusítottak C16 gépet!!!!???) aki vállalná a FŐ IC-k CPU-TED-FPLA(Chip-Selector) tesztelését , HÁÁÁT ennyit! Ha már az ellenállásokról szó volt az R19 3.3Kohm CPU-TED IRQ (CPU-3-as; TED-8-as kivezetések)ellenállást és a CPU P6-P7 (25-24-es kivezetések) 1Kohm ellenállásokat illetve feszültségeket ellenőrizni kell! VÍGYÁZAT!!! A neten a COMMODORE SZERVÍZ C16-os doksi HÍBÁS ,remélem csak ebben; az IC láb (tömb-bemutatásánál) kivezetéseknél hibásan a nem létező P5 a P6! és amit P6 ként van az a P7! ---a P5 az IC belül VAN--- nem lett kivezetve!!!!! A rajzon már JÓÓÓÓ! Hááát ennyit a VALÓ világból! DE ez csak egy TIPP
(?), innen a távolból! Ennyit dióhéjban........ GOOD bytes! HiFi of TLT



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024