Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

Hifi
on 2020-05-17
07:34:10
 Re: Another dead C16

Szia MMS! Igen,jól látod a joy többet ártott mint a hőmérséklet,nem egy TED joy port bemenet a NE555-ös IC-vel felvértezett gyorstüzelő joy-tól ment tönkre,DE a TED tovább működött (volt szín,hang,grafika,RAM-vezérlés).Lassan 45 éve vagyok a félvezető és elektronikai iparban (Tungsram-MEV-Bosch),a tapasztalat az ,hogy a félvezető a lehető legkisebb hőmérsékleten dolgozzon (van neki elég baja e nélkül is...)!Apropó július 17-től 64.5 életkortól nyugdíjba vonulok (remélem megérem ilyen vírusos időben is).Akkor egy kis történelem ....az én gépemet még annó '89-ben hozta a kedves feleségem Bécsből.Két hét (IGEN 2 hét!) ismerkedés,játék után a CPU meghalt,jó meleg nyarunk volt! Akkor a környéken csak Salgótarjánban volt számítástechnikai szerviz és lám 30 év után ez is megadta magát.Azért lehet,hogy a hűtőbordának is köszönhető a hosszú élettartam amit megélt.Persze egy be vagy kikapcsolás is végzetes lehet az elektromos berendezéseknek,a telihold esetekről nem is szólva......Good-Bytes! HiFiofTLT



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024