Login
Back to forumSee the full topicGo to last reply

Posted By

TLC
on 2007-04-15
11:33:03
 Re: ide64 - i dreaming about the plus4 version

MasK:
A fene tudja. Ha megnézed, mennyiért árulnak egy kisebb Xilinx Spartan3E-sorozatú FPGA-t, azt kapod, hogy már most nem drágább 3-4 nagyobb AVR áránál... ráadásul ezek már kommersz, olcsó soros flash-ekből bootolnak... Ott van az Individual Computers, akik múlt év végén jelentettek be egy C64-es bővítőkártyát (ill. mutattak a prototípus belövéséről néhány képet), amelyen egy Altera Cyclone-II van. Ezek a cuccok egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy egyszer valaki használható kütyüvel álljon elő velük. ...A C=1 nekem inkább annak a példája, hogy ha életképes cuccot akarsz, akkor meg kell vonni a terv határait... mert ha nincsenek határok, akkor az ügy szanaszét folyik, és sose lesz belőle semmi... ez pláne kínos ott, ahol a vas maga pár év alatt avul el... :-/ Én tavaly év végén vettem egy Xilinx-es fejlesztőkártyát, mert annyira fellelkesített, hogy össze lehetne rakni Commodore-hoz egy korrekt, valóban C= drive-kompatibilis háttértárat... (aztán persze elnyaraltam rajta... a cuccot egy ideje félreraktam, részben mert nem volt időm és erőm, részben mert láttam, hogy ismét "szinkronban" voltam valakivel az inspirációt illetően...)

---

Evil knows... as you can see, these thingies are becoming cheaper and cheaper. The C=1 (for me) is rather an example of the rule that if you want to come out with something useable then you better draw boundaries... or it will exude like hell (and never reach a state of being "something"). This is especially important in this kind of league, where hardware would get obsolete in just years. Me personally have purchased a Xilinx development kit just for the sake of creating something like this (a "perfect" storage interface for C=)... I got so excited about this idea, but didn't have the time and strength to make the steps (also saw someone else being (as usual) "in sync" with me regarding the idea in just one month), and packed it away (would like to bring it back as soon as I'd have the time, though...)



Back to top


Copyright © Plus/4 World Team, 2001-2024